+48 601 995839

anna@masaztwarzy.pl

Rejestracja telefoniczna

Masaż twarzy i karku wskazany dla Ciebie

Pamiętasz, wspominałam,że pielęgnacja twarzy zaczyna się od dekoltu?

Pielęgnacja twarzy zaczyna się od dekoltu i szyi, ponieważ skóra w tych miejscach starzeje się  inaczej. Wynika to ze względu na inną budowę i szybciej widać na niej wszystkie zmarszczki. Skóra jest cieńsza,delikatniejsza i ma cieńszą podściółkę tłuszczową, mniej gruczołów łojowych, a także elastyny i kolagenu. Mięśnie, w tych miejscach, bardzo szybko starzeją się na skutek intensywnej pracy.Wykonują bowiem różne serie zgięć i skrętów.

Niestety szyja i dekolt to miejsca, które zmieniają swój wygląd z upływem lat. Pierwsze oznaki mogą pojawić się już po ukończeniu 25. roku życia. Podobnie jak w przypadku cery, oznak starzenia skóry szyi i dekoltu nie da się zupełnie zahamować ani odwrócić. Można jednak, i z całą pewnością warto, podjąć działania mające na celu poprawę jej wyglądu.

Pomyśl: Czy zdarza się tobie, że sumiennie wklepujesz różne specyfiki w skórę twarzy, ale zapominasz już  o szyi i dekolcie? Pora to zmienić!

Jak to zrobić? Pomocny w tym względzie z pewnością będzie masaż, który przywróci skórze elastyczność i zdrowy wygląd.

Masaż szyi i dekoltu – jak go wykonać?

Masaż dekoltu i szyi może być wykonany jednocześnie z masażem twarzy.

Do wykonania masażu najlepiej użyć całej dłoni, ze względu na dużą powierzchnie klatki piersiowej i łatwość wykonywania ruchów.Ruchy powinny być płynne i niezbyt mocne. Masaż skóry zawsze zaczynamy od dołu, kierując się ku górze. Na początku masujemy kark, kierując się w stronę głowy. Następnie obojczyk i szyję, przechodząc stopniowo w okolicę uszu.

Alternatywą dla przedstawionego sposobu masażu może być głaskanie skóry dekoltu i szyi obiema dłoniami. W tym przypadku masaż rozpoczynamy od dolnej części mostka, kierując się w stronę obojczyków i stawów barkowych. Na koniec masujemy samymi palcami szyję po obu bokach, podążając w kierunku żuchwy.

Korzyści dla skóry z masażu dekoltu i szyi

Masaż szyi i dekoltu działa na skórę bardzo odprężająco i poprawia jej mikrokrążenie. Prawidłowo i systematycznie przeprowadzany działa przeciw zmarszczkowo i łagodzi napięcia. Działa też pobudzająco, poprawia elastyczność, jędrność i sprężystość skóry, przywracając jej młody wygląd.

Wykonywanie płynnych ruchów przyspiesza i usprawnia krążenie, a koloryt skóry zostaje ujednolicony. Regularne masowanie tych okolic pozwala wygładzić naskórek..

Ponadto za sprawą masażu kosmetyki zastosowane podczas masażu lepiej się wchłaniają, przenikając w głąb skóry, która jest odpowiednio nawilżona, odżywiona, zregenerowana i odmłodzona.

Masaż jako zabieg warto wykonywać systematycznie. Idealnie codziennie przy nakładaniu kosmetyków. Dłuższy jako rytuał co najmniej raz w tygodniu.

 

Daj znać ,jak posżło i napisz …

Polecane artykuły

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *