+48 601 995839

anna@masaztwarzy.pl

Rejestracja telefoniczna

Twarz jest zbudowana z mięśni

Wiesz,że mamy około 70 mięśni twarzy, które nadają twarzy kształt i umożliwiają wyrażanie emocji? Mięśnie te są nazywane również mięśniami wyrazowymi lub mimicznymi. Mięśnie twarzy są przymocowane bezpośrednio do skóry, dzięki czemu ją podtrzymują i umożliwiają jej ruchomość.

Każda mina czy grymas powodują napięcie mięśni i marszczenie się skóry, które z czasem się utrwalają. W dodatku z wiekiem skóra traci kolagen,czyli gęstość i elastyczność, co w sumie sprawia, że twarz traci młody wygląd.

Mięśnie są rusztowaniem dla wszystkich tkanek miękkich organizmu i decydują o wyglądzie twarzy.

Utrzymanie ich w dobrej kondycji gwarantuje jędrność skóry.

 

 

 Odpowiednio zadbaj o mięśnie twarzy.

 Znasz to uczucie kiedy trenujesz systematycznie ciało?

Cudownie naprężone mięśnie nóg, pośladków ramion,…Gdy zapominasz o treningu Twoje ciało traci  jędrność. Ramiona flaczeją,…pośladki wiotczeją.

Ale co to ma do twarzy????

Wyobraź sobie,że tak samo dzieje się z mięśniami twarzy!

Trening, czyli co -masaż twarzy?

Wiesz,że po 25. roku życia w organizmie spada produkcja kolagenu odpowiedzialnego za odpowiednie napięcie skóry?

Skutkiem tego pojawiają się zmarszczki wokół oczu, ust i na czole. Jeśli nie stosujesz odpowiednich ćwiczeń na twarz, kosmetyków, zabiegów zauważysz oznaki starzenia się skóry. Odczujesz,że  coraz trudniej będziesz walczyć z grawitacją kilku miejsc.Kąciki ust się obniżają, pojawia się tzw. indycza szyja, policzki obwisają, a powstałe chomiki zaburzają linię owalu twarzy.

Mięśnie niećwiczone, słabe i niepobudzane- wiotczeją i nie są w stanie wspomóc podtrzymania skóry. Adekwatnie jak ciało! Wytrenowane jest jędrne, elastyczne i napięte!!!! Chcesz mieć ten efekt z twarzą?

Czy wiesz, że to samo będzie działo się z mięśniami Twojej twarzy???

Stymulacja mięśni, czyli masuj twarz!  

Zacznij stymulować  mięśnie przez codzienny masaż. Skóra stanie się napieta i  nie będzie  zwisać.Policzki ujędrnia się i będą  napięte i uniesione.Mięśnie twarzy staną się większe a owal poprawi się.

Najlepsza stymulacja to oprócz  masażu, ćwiczenia twarzy lub joga twarzy W każdym z tych działań chodzi o uaktywnienie mięśni twarzy. Pobudzanie mięśni do lepszego działania.

Masaż wykonuj codziennie jak trening. Wystarczy pamietać przy codziennej toalecie(myciu, demakijazu, nakładaniu kremów)a efekty zaskoczą cie!!!!!

Napisz proszę co udało ci się osiągnąć?

Trzymam kciuki i czekam na komentarz!!!

 

Polecane artykuły

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *