+48 601 995839

anna@masaztwarzy.pl

Rejestracja telefoniczna

” Zmarszczki palacza”, czy tylko u palaczy?

Wokół ust powstają zmarszczki i to miejsce wskazuje na szybkie starzenie się skóry. Z tego powodu zmarszczki wokół ust, oczu, na czole są pierwszymi zwiastunami starzenia się skóry. Są to tzw. „zmarszczki palacza”.

Powstają one, tak jak każde zmarszczki jako efekt naturalny starzenia się skóry. A nie tylko u osób palących papierosy, jakby wskazywała nazwa. O ich tworzeniu decyduje wiotczenie skóry, zanik tkanki podskórnej, mięśniowej i kostnej szczęki oraz żuchwy.

Dodatkowo praca mięśnia okrężnego ust odpowiedzialnego za ich mimikę przyspiesza i nasila proces utrwalania się zmarszczek. Niestety z biegiem czasu zmarszczki stają coraz bardziej widoczne i głębokie. Widać je również w spoczynku, czyli gdy mięsień okrężny ust jest całkowicie rozluźniony. Jest to już najodpowiedniejszy moment na ich korektę.

ĆWICZENIA DOBRE NA …usta

Zastosuj kilka ruchów przez odpowiednio dostosowane ćwiczenie. Zwiększy to objętość warg, wygładzi zmarszczki na ustach oraz fałd nosowo-wargowy.

Zaczynamy

1. Połóż środkowy palec jednej ręki nad górną wargą.
2. Zamknij oczy, odpręż się i skoncentruj się tylko na górnej wardze.
3. Mówiąc głośno dźwięk „O”, otwórz usta tak szeroko, jak to tylko możliwe.
4. Górna warga powinna odczuwać napięcie.

Wykonanie ćwiczenia powinno trwać jedna minutę. Po zakończeniu ważne jest rozluźnianie ust i dolnej szczęki.

Ważne: Palce powinny być są mocno osadzone nad wargą i przylegać do góry. Niezwykle ważna jest tutaj koncentracja, dlatego wykonuj ćwiczenie z zamkniętymi oczami.

Tak więc jeśli myślisz, ze ćwiczenia mają wpływ tylko na utrzymanie dobrej sylwetki? To niestety nie!

Gimnastyka pomaga także zachować młodzieńczy wygląd skóry. Masaż twarzy jest zbawienny dla twojej urody, gdyż pomaga ujędrnić skórę.

Polecane artykuły

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *