+48 601 995839

anna@masaztwarzy.pl

Rejestracja telefoniczna

Dlaczego Mięśnie twarzy wzmacniają  skórę i poprawiają kontur twarzy?

 Mięśnie twarzy stanowią podporę dla skóry. Jednym przyczepem przytwierdzone są do powierzchni skóry, drugim  do elementów kostnych czaszki. Należy zaznaczyć, że mięśnie twarzy mogą mieć również dwa przyczepy skórne.

Twarz  bramą duszy

Grupa mięśni mimicznych bezpośrednio oddziałuje na cały układ twarzy, w związku z tym są w stanie przedstawić (uzewnętrznić) stan psychiczny każdego z nas.Nasze emocje nie da się ukryć,… Występują głównie w obrębie naturalnych otworów twarzy.

W twarzy człowieka znajduje się około 70 mięśni, które dzieli się na kilka podstawowych grup.

  • Mięśnie otaczające szparę ust

Ta grupa mięśni jest odpowiedzialna przede wszystkim za otwieranie i zamykanie ust oraz wyrażanie emocji, przede wszystkim poprzez uśmiech. W tej grupie mięśni znajdują się mięśnie: obniżacz kąta ust, obniżacz dolnej wargi, mięsień bródkowy, mięsień śmiechowy, mięsień jarzmowy większy, mięsień jarzmowy mniejszy, mięsień dźwigacz górnej wargi, dźwigacz kąta ust, obniżacz dolnej wargi, mięsień okrężny ust i mięsień policzkowy.

  • Mięśnie żucia

To mięśnie umożliwiające poruszanie żuchwą, czyli jej wysuwanie, cofanie, a także ruchy na boki i obniżanie żuchwy. Wśród mięśni tej grupy znajdują się: mięsień skrzydłowy przyśrodkowy, mięsień skrzydłowy boczny, mięsień skroniowy oraz żwacz.

  • Mięśnie otaczające nozdrza

To mięśnie odpowiadające za rozwieranie nozdrzy. Do tych mięśni zalicza się obniżacz przegrody nosa oraz mięsień nosowy.

  • Mięśnie otaczające szpary powiek

To mięśnie umożliwiające zamykanie powiek, a także wyrażanie emocji zamyślenia, zmartwienia oraz cierpienia. Dzięki nim możliwe jest również marszczenie brwi. Do grupy tych mięśni zalicza się mięsień podłużny oka, mięsień okrężny oka oraz mięsień marszczący brwi.

  • Mięśnie małżowiny usznej

To mała grupa mięśni, których funkcje nie są znaczące, jeśli chodzi o mimikę twarzy. Mięśnie te umożliwiają poruszanie uszami, co jednak nie jest naturalną umiejętnością dla wszystkich ludzi. W tej grupie mięśni znajdują się: mięsień uszny dolny, uszny górny oraz uszny przedni.

  •  Mięsień czołowy

To parzysty, szeroki mięsień zlokalizowany na całej powierzchni czoła, który od dołu swoje włókna wplata w skórę brwi. Z kolei włókna skierowane ku górze pokrywają powierzchnię czoła i wplatają się w czepiec ścięgnisty, który pokrywa sklepienie czaszki

  • Mięsień potyliczny

Znajduje się na tylnej stronie czaszki, w okolicy potylicznej. Przytwierdzony jest do kości potylicznej czaszki, dzięki swoim włóknom, które wchodzą pomiędzy włókna czepca ścięgnistego. Należy zaznaczyć, że praca mięśnia czołowego oraz potylicznego jest ze sobą mocno powiązana. Jeśli dojdzie do skurczu mięśnia czołowego, który przesuwa skórę głowy do dołu wówczas powstają na czole poprzeczne bruzdy. Z kolei skurcz mięśnia potylicznego powoduje przesunięcie skóry do tyłu, w wyniku czego skóra na czole ulega wygładzeniu.

 

Polecane artykuły

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *