+48 601 995839

anna@masaztwarzy.pl

Rejestracja telefoniczna

Kruche i łamliwe paznokcie są zmorą wielu z nas

Czy często myjesz i moczysz dłonie? Czy robisz tipsy, paznokcie żelowe? W takim razie Twoje paznokcie są narażone przesuszenie. A tym samym stają się matowe, kruche i łamliwe.

Nie pomaga nam używanie zmywaczy do paznokci, który bardzo często w składzie ma zastosowany aceton. Zamiast więc zachować piękny wygląd płytki paznokciowej następuje jej rozmiękczanie, a właściwie- keratyny – białka budującego powierzchnię paznokcia. Inne przyczyny miękkości paznokci może być również związane z niedoborem różnych mikroelementów w organizmie(np. krzemu, magnezu, żelaza, itd).

Nasza rada

Zewnętrznie stosuj- regularnie kremów, odżywek i oliwki, które doskonale zwiększą nawilżenie płytki paznokciowe. Polecamy Krem do rąk z olejem arganowym G&H LINK

Zobaczysz, że płytka paznokcia pogrubi się i utwardzi. Dodatkowo idealnym rozwiązaniem jest zastosować kuracje suplementami, zawierające w swoim składzie biotynę, wyciąg z winogron czy witaminę C. Polecamy BIOTIN C Nutrilite (Zamawiaj przez LINK -kupisz z 12% upustem).

Nie zapomnij też zadbać również o dietę bogatą w owoce i warzywa, które dostarczą siarkę, wapń, magnez, żelazo, witaminy z grupy B i niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe.

Polecane artykuły

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *