+48 601 995839

anna@masaztwarzy.pl

Rejestracja telefoniczna

Dlaczego tworzą się zmarszczki wokół ust?

Wynika to z budowy całego aparatu mięśniowego wokół ust. Są to mięśnie odpowiedziane za wygląd naszej skóry wokół ust. Dookoła szpary ustnej przebiega mięsień okrężny ust, jedyny zwieracz jamy ustnej. Mięsień ten bierze udział w ruchach ust podczas codziennych czynności, takich,jak: jedzenie i picie, mówienie. Praca  tego mięśnia odpowiedzialnego za mimikę przyspiesza i nasila proces utrwalania się zmarszczek. Oczywiście nadaje też wargom ich charakterystyczny kształt. Mięsień okrężny ust układa się dookoła szpary ust i stanowi podłoże warg. Jako mięsień narażony jest także na naturalny proces starzenia się skóry wokół ust. Zmniejsza się jego napięcie , wiotczeje…

Budowa  mięśni wokół kąta ust powoduje widoczne zmarszczki. A w okolicach kącików ust przyczepiony jest mięsień obniżający kącik ust, który też często ma zmniejszone napięcie.Natomiast mięsień dźwigacz wargi górnej i skrzydełka nosa odpowiada za unoszenie kącików ust.

Z każdym razem gdy się uśmiechamy, złościmy, spożywamy posiłek lub po prostu rozmawiamy mięśnie twarzy wykonują skurcze, które pracują na nasze linie mimiczne. Z tego powodu zmarszczki wokół ust, oczu, na czole są pierwszymi zwiastunami starzenia się skóry.

Jak usunąć zmarszczki wokół ust?

Skuteczna pielęgnacja skóry jest jednym z najlepszych sposobów, aby usunąć głębokie zmarszczki ust i górnej wargi. Czy wiesz, że jednym z najlepszych sposobów naturalnych w profilaktyce i ujędrnieniu zmarszczek wokół ust jest   całowanie?…no cóż ale nie zawsze możesz te ćwiczenie praktykować systematycznie.

Masaż i ćwiczenia wokół ust.

Innym naturalnym sposobem odmłodzenia jest masaż twarzy. Ćwiczenia ujędrniają skórę, opóźniają powstawanie zmarszczek i spłycają te już powstałe. Ćwiczenia natomiast pomogą twojej skórze w zachowaniu młodości.Ćwiczenia to dobry sposób na rozluźnienie i wzmacnianie mięśnie ust.

ZACZNIJMY

1.Uśmiechnij się .

Stań przed lustrem ułóż usta jak przy wypowiadaniu głoski „E”, policz do pięciu, a następnie uśmiechnij się najszerzej jak potrafisz. Na policzkach połóż dwa palce lekko przyciśnij skórę i odciągaj ją w kierunku uszu( tak jakbyś chciała poszerzyć uśmiech). Wytrzymaj w tej pozycji ok 10 sekund.

2.Rybka

Złóż wargi jak przy bardzo wyraźnym wypowiadaniu głoski „O”, policz do 10, potem nie zamykając ust zrób wysunięty do przodu „rybi pyszczek”. Policz do 10 i znów wyraźnie wypowiedz „O”. „Rybi pyszczek” wzmacnia mięśnie okrężne ust i sprawia wrażenie pełniejszych ust.

Wymawiaj bezdźwięcznie samogłoski a, o, u, e  i z przesadną dokładnością i ciągiem tak jakby był to jeden wyraz.

Upragniony efekt

 Masaż twarzy jest zbawienny dla twojej urody, gdyż pomaga ujędrnić skórę. Natomiast gimnastyka pomaga zachować młodzieńczy wygląd skóry.

Rezultatem  jest wyraźne spłycenie zmarszczek wokół ust, a kontur ust jest uwypuklony i wyraźnie podkreślony. Znacznie lepiej prezentuje się wtedy makijaż ust. Zabieg ten  zalecany jest zwłaszcza kobietom, które nie akceptują rozpływania się makijażu wzdłuż zmarszczek przecinających kontur ust.

Polecane artykuły

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *