+48 601 995839

anna@masaztwarzy.pl

Rejestracja telefoniczna

Dziś opowiem kilka rzeczy, które mają wpływ na stan naszej skóry.
Wiesz, że na wygląd skóry ma również odżywianie.
To dziś o sprawdzonej witaminie, która działa na blask skóry.

Co warto wiedzieć o biotynie?

Biotyna jest jedną z witamin z grupy B i ma ścisły związek z budową i działaniem skóry oraz włosów i paznokci.Jako witamina jest niezbędna do tego, by organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Badania potwierdzają, że u osób, które przyjmują biotynę w postaci suplementu, paznokcie są twardsze i mniej się kruszą.

Biotyna ma duży wpływ na wygląd naszej skóry, a niedobory są praktycznie zauważalne gołym okiem.

Objawy niedoboru biotyny

Objawy niedoboru biotyny są związane przede wszystkim z naszą skórą.Pojawiają się na niej różnego rodzaju podrażnienia, przesuszenia, a także stany zapalne. Skóra może również zmieniać kolor na szarawy, a do tego niekiedy występują objawy przypominające nieco łuszczycę. Płytka paznokcia staje się cienka, a sam paznokieć bardzo się kruszy. Może również dojść do wzmożonej utraty włosów.

Brak odpowiednich ilości biotyny w organizmie niekorzystnie wpływa także na mięśnie, co objawia się ich bólem, a niekiedy mrowieniem.

Pamiętaj,że to co dajesz od środka widoczne jest gołym okiem na zewnątrz.

Gdzie szukać biotyny?

Biotyna występuje zarówno w produktach pochodzenia zwierzęcego, jak i tych roślinnych.Szukaj produktów zawierających witaminę z grupy B. Dobrym źródłem jest wątroba oraz żółtka jaj. Spore ilości witaminy B7 mają również produkty mączne: mąka sojowa, ryżowa i pełnoziarnista. Z warzyw szczególnie polecane są pomidory, marchew, szpinak. Możesz również znaleźć ją w orzechach (ziemne, włoskie) i migdały.

Warto pamiętać jednak, że nawet jeżeli nie przepadasz za wymienionymi produktami.

Możesz uzupełnić biotynę w procesie suplementacji.

Polecam wypróbowany przeze mnie produkty znanej firmy: Nutrilite Biotin C.

Istotnym elementem tego dodatku do żywienia jest pochodzenie składników naturalnych.Zawiera bowiem witaminę c pozyskanej z aceroli.Zawiera unikalne połączenie biotyny, witaminy C, kolagenu, wyciągu z pestek winogron oraz koncentrat aceroli NUTRILITE. Dostarcza organizmowi fitoskładników, zaopatrując go w dodatkowe składniki odżywcze. Ma również działanie przeciwutleniające, neutralizujące działanie wolnych rodników, które mają negatywny wpływ na komórki skóry.

A najważniejsze wystarczy 1 tabletka dziennie w czasie posiłku.

Polecam i rekomenduje Biotin c Nutrilite-ZAKUPY ZROBISZ  TUTAJ

 

Polecane artykuły

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *